Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz Salsa Masaj

İzmit Masaj

İzmit Masaj

İzmit Masaj, yara dokuları ve yapışıklıkların çözülmesi ve giderilmesinde, kas spazmı, tendon iltihabı, uykusuzluk ve nevrasteni durumlarında, kas krampları ve yaralanmalarda akut devreden sonra, migren, gerilim tipi ve hipertansiyona bağlı baş ağrılarında, ağrılı adet dönemlerinde, kabızlıkta ve ağrılı noktalarda uygulanabiliyor.

İzmit Masaj uygulamaları sırasında iki etki ortaya çıkar. Bunlardan ilki uygulama bölgesinde, bu bazı durumlarda tüm vücut bazı durumlarda ise belirli bölgelerde, oluşan ısı artışı ile oluşan kan dolaşımı hızlanmasıdır, diğeri ise, belirli bölgelere yapılan bası ile vücutta bazı hormonların salınmasının artması ve bu hormonların düzenleyici etkiler göstermesidir.

İzmit Masaj anında vena (toplar damar) sistemi 4 - 20 kat daha hızlı çalıştırıldığından dolayı kirli kanın kalbe ulaştırılması kolaylaştığından masajın kalbe ve toplar damarlara olan yardımı olağan üstüdür. Masaj ile lenfa sistemi ve hormonel sistem tetiklendiğinden, vücuttaki tedavi edici maddelerin masaj yapılan bölgeye iletilip çalışma yapması sağlanarak, vücudun hastalıklara karşı direnci artırılmakta ve hasıl olan başlangıç aşamasında olan pek çok ciddi hastalıklar tedavi edilebilmektedir.

Masajın belki de gerekliliğini vurgulayan en mühim nokta, masajın pek çok olası ciddi sağlık sorununun oluşmasını engelleyebilme özelliğidir. Masaj anında vücudun ürettiği doğal uyuşturucu olan ve morfinden daha etkili olan endorfin salgılanarak, masaj alan kişide olağan üstü rahatlama sağlandığından; psikolojik anlamda masajı yan etkisi olmayan bir antidepresan ve psikolojik terapi olarak görmek de mümkündür.

İzmit Buhar Banyosu

İzmit Buhar Banyosu

Sauna Fince bir kelimedir. Ahşap duvarları tavanı ve döşemesi olan oda anlamına gelir. Bu odalar yine Fince Kiuas adında olan sobalarla ısıtılır.Bu sobalar odun , elektrik , gaz veya fuel-oil kullanılarak ısıtma yapar. Saunada nemi arttırmak ve buhar oluşturmak için soba üzerindeki taşların üzerine su dökülür ve ortaya Fince'deki "Löyly" olarak adlandırılan buhar çıkar. Löyly saunaya özgü bir kelimedir ve sıcak taşlardan yükselen buhar ve daha önemlisi sıcaklık hissi anlamına gelir. Löyly almak ifadesinin anlamı ise sauna banyosudur. Taşların üzerine su atılarak sıcaklık ayarlanabilir.

Buharın oluşmasıyla sıcaklık artışı anında hissedilir. Finliler için sauna vücudu ve ruhu tedavi eden kutsal bir yerdir. 19. yüzyılda en hijyenik yerler saunalardı. Sauna banyosunun temel kuralı rahat hissedildiği sürece Löyly atmaktır. Ilık bir sauna banyosu vücud sağlığı ve stres için çok iyidir. Löyly alındığında vücut ısısı +39 dereceye kadar yükselebilir.

Bu ısı yükselmesi kan dolaşımı hızını arttırır ve terleme sağlar. Sauna banyosu sırasında deri tabakası üzerindeki 10 derecelik bir ısı artışı deri altında +1 derecelik bir ısı artışı sağlar. Buda hastalıklara karşı koyan antikor üretimini arttırır. Böylece vücudunuzun direnci artmış olur. Bu sırada kan damarlarınız da genişleyerek kan dolaşımınızı rahatlatır ve hızlandırır. Doğal olarak organizmamız da vücut sıcaklığımızı sabit tutmak için çalışır ve yoğun bir şekilde terler.

Solunum sistemimiz bir düzene ihtiyaç duyar ve düzenlenir. Derimiz terleme sonrasında üst deride bulunan tüm ölü hücrelerden temizlenir, canlanır, yumuşak ve pürüzsüz bir yüzey haline gelir. Sauna banyosunun sporcular için en önemli faydalarından biri de aktivite sonrasında kaslarda biriken Laktik Asitin kaslarda yaptığı ağrıları engellemesidir.

Çünkü Laktik Asit terleme ile kolaylıkla vücuttan atılır. Kardio Vaskular Sistem de sauna banyosundan çok olumlu olarak etkilenir, bir anlamda yumuşak bir antrenman yapmış olur. Sonuç olarak sauna harika bir rahatlama yöntemidir.

İzmit Jakuzi

İzmit Jakuzi

Jakuzi motor aracılığı ile uygun boyut ve dizayndaki küvetlere monte edilen su kanalları (jetler) ile küvetin içine su ve hava püskürten bir sistemdir. Bilindiği gibi hidromasajın basit tanımı, su ile yapılan masajdır.

Bunun en ideal uygulandığı yer ise banyo küvetleri, compact duş kabinleri ya da SPA tabir edilen masaj havuzlarına aplike edilmiş hidromasaj kombinasyonlarıdır.

Bu kombinasyonlarda suyun, buharın ve havanın hem fiziki hem de terapik etkilerinden yararlanılmaktadır. Hidroterapide asıl olan suyun hareketi sonucu ortaya çıkan insan vücudunun verdiği pozitif tepkidir.

Su vücuda enerji kazandırır, vücudu toksinlerden arındırır ve vücut ısısını dengeler. Suyla birlikte farklı bitkiler ve mineraller uygulandığında ise suyun 1001 mucizesine yenilerinin katıldığı kanıtlanmıştır.

İzmit'te benzersiz jakuzi keyfi için hemen bizi arayıp, randevu alın.

Lütfen Randevu Alınız

Misafirlerimize özel ikramlarımız ve profesyonel masaj çeşitleriyle sizleri kaliteyi yaşamaya davet ediyoruz. Hemen Ara